Soutěž Cyklopecky Pardubického kraje 2016 zná své výherce

Tisk Email
Tiskové zprávy a aktuality

Vytvořeno: 24.Listopad 2016 21:45

Pardubice (23. 11. 2016) – V úterý 22. listopadu 2016 byly předány hlavní ceny výhercům cestovatelské soutěže Cyklopecky Pardubického kraje 2016. Pro vylosovanou výherkyni první ceny bylo připraveno krásné horské kolo věnované společností Cyklopoint Pardubice. Další ocenění účastníci soutěže se pak mohli těšit třeba na wellness pobyt v Hotelu Tvrz Orlice v Letohradě či koloběžku. Soutěž organizovala Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Pardubickým krajem a konala se pod záštitou krajského radního zodpovědného za sport a cestovní ruch René Živného. Významným partnerem soutěže byla také Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism.

Cyklopecky jsou tu proto, abychom lidem trochu jiným, ale zároveň zajímavým způsobem představili krásy Pardubického kraje. Těší nás, že o tento způsob turistiky panuje veliký zájem, o čemž svědčí i fakt, že se nám vrátilo více než tisíc vyplněných Vandrovních knížek. Vylosovaným výhercům blahopřeji a věřím, že se do soutěže příští rok zapojí ještě více soutěžících,“ uvedl radní René Živný.

Patnáct tras koncipovaných převážně jako okruhy pro cyklisty s dvěma razítkovacími místy bylo možné absolvovat i částečně a to jak na kole, tak i pěšky, na in-line bruslích nebo třeba na koloběžce. Pro účast v soutěži bylo nutné nasbírat do Vandrovní knížky minimálně tři razítka. V průběhu letošního ročníku, od května do října, se uskutečnily také čtyři společné cyklojízdy, pro jejichž účastníky byla v cíli vždy připravena bezplatná prohlídka atraktivní památky.

Organizátoři počítají s tím, že podobný koncept soutěže připraví i pro příští rok. Už teď se tedy zájemci mohou těšit na Cyklopecky Pardubického kraje 2017, což potvrdil i radní Živný: „Letošní ročník je dneškem minulostí, a tak se pomalu začínáme chystat na ten následující. Milovníci cykloturistiky se mohou těšit na některé nové trasy a další vylepšení. Zásadní změnou bude prodloužení doby konání Cyklopecek, začít bychom chtěli už v dubnu.“

Předávání cen soutěž Letní pecky 2016


Rozhovor pro televizi

Šťastní výherci

Výherkyně si odváží kolo

 

Aktuálně

 
 
© Destinační společnost Východní Čechy, WebEdit & programming: World Media Partners, s.r.o., WebDesign: Neofema s.r.o., Právní doložka